Kraslice zdobené slámou

Kraslice zdobené slámouTouto technikou jsem kraslice začala zdobit už na druhém stupni základní školy. Tehdy jsem ještě skořápky barvila štětcem, používala jsem různé barvy, které jsem našla u táty a dědy v dílně. Neměla jsem tehdy ani vhodné lepidlo, ale posloužil mi třeba i bezbarvý lak na nehty.

Později jsem techniku zdokonalila a jako podklad jsem začala používat pouze černou barvu ve spreji. Nejsem si jistá, jestli postup, který praktikuji, je ten správný a tradiční, ale mně se osvědčil. Samotné lepení motivků na jedno vajíčko mi zabere dvě až tři hodiny, plus samozřejmě přípravné práce.

Kraslice, které si zde můžete prohlédnout, jsem zdobila na výstavu v německém Burghaslachu v roce 2005. Jakmile němečtí návštěvníci zjistili, že se jedná o pravé, přírodní skořápky a nikoli o plast, ztráceli automaticky zájem … Já ale nehodlám tuto techniku degradovat tím, že bych slámu lepila na výlisek z umělé hmoty.


[spacer size=“20″]
Na následujích fotografiích jsou zachyceny jednotlivé kroky – takto kraslice zdobené slámou vyrábím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Velikonoční kraslice 3D se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.