2002–2006 | Betlémy z kraje Orlických hor

BetlémyJedná se o výstavu betlémů, která se již tradičně koná ve druhé polovině prosince ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou. Betlémů se každý rok sejdou desítky, podívaná je to nádherná a atmosféra je vždy skvělá.

Protože celá kompozice bývá doplněna rostlými stromy, nabídla jsem v roce 2002 hlavnímu organizátorovi, dr. Tydlitátovi, k jejich dozdobení svoje paličkované vánoční ozdoby – ryby, hvězdičky, zvonečky, prostorové zvonečky.

Troufám si tvrdit, že i tato tradice se ujala, protože šikovné ruce z celého regionu se činí a každý rok lze na výstavě obdivovat nové ozdoby, nové techniky, skvělé nápady – tedy kromě betlémů a květinových aranžmá, samozřejmě.

Jeden rok visela nad vchodem moje kometa paličkovaná z měděného drátu, jiný rok jsem vystavila postavičky Josefa a Marie s Ježíškem.

A ještě několik fotografií z výstav – vím, že nejsou dobré, v přítmí bohužel lépe fotit neumím, tak snad jen pro přiblížení atmosféry.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice 2002-2006 | Rychnov nad Kněžnou, Betlémy z kraje Orlických hor se štítky , , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.