Zvonky a zvonečky

Paličkované zvonky a zvonečky mohou vypadat velmi hezky, nejen na vánočním stromečku, i když toto je jejich asi nejčastější využití. Zde uvádím dva základní typy – prostorové (3D) zvonky a ploché (2D) zvonky.

 

  3D zvonky znovu

  3d zvonky náhledNa začátku roku 2016 jsem po delší době znovu paličkovala tyto bílé prostorové zvonky - tentokrát na zakázku.

  Čtěte dále ...

  Zvonky v bílé

  ZvonkyTyto zvonky jsem před časem navrhovala na zakázku, paličkovala je Jaroslava Jedlinská ve zlaté nebo stříbrné barvě s přídavkem jiné barvy.

  Čtěte dále ...

  Zvonečky

  ZvonečkyDrobné bílé zvonečky z polohodu, liší se pouze ztvárněním dolního okraje. Paličkovala Jaroslava Jedlinská. 

  Čtěte dále ...

  Červené 3D zvonky

  Červený zvonečekStejné zvonky, ale v červené barvě, jsem paličkovala do soutěže O nejkrásnější červenou vánoční ozdobu (pořádalo Sdružení Krajka), kde jsem získala 1. místo v soutěži.

  Čtěte dále ...

  Bílé 3D zvonky

  Bílé zvonkyPaličkují se samozřejmě na plocho, jako většina ostatních krajek, tvar získají až po opatrném sešití a natužení. K tužení je třeba mít formu (kopyto) odpovídajícího tvaru a velikosti, a pokud možno z materiálu, do kterého lze zapichovat špendlíky.

  Čtěte dále ...

  Zlaté a stříbrné zvonky

  ZvonkyZlatá nebo stříbrná metalická příze Titano doplněná dalšími metalickými přízemi materiály v zelených a modrých tónech. Krajka je ve finále našitá na kostře, kterou jsme nechaly vyrobit na míru (na fotografiích ještě není).

  Čtěte dále ...

Komentáře nejsou povoleny.